Pište, co nám v nabídce chybí a bavte se s námi i o vašich plánech a odběrech. Umíme kalkulovat individuální ceny a rozšiřovat sortiment.

Tencel satén

Barvy postupně zařazujeme do sortimentu podle toho, co si u nás objednáváte. Nejsme zde zatím nejrychlejší a nemáme největší výběr skladem, ale nabízíme servis, který už znáte. 

Materiál zatím připravujeme, protože ho u nás hodně zákazníků poptává. Bude k dispozici po dohodě jako doplněk k pravému hedvábí. Neváhejte tedy a napište nám. Uděláme pro Vás maximum.

Po předchozí domluvě
Kód: TNC/SAT/120/250
635 Kč / bm 524,79 Kč bez DPH
Kategorie: Lyocell (Tencel TM)
Materiál: 100% Lyocell (encel)
Druh vazby: Satén (atlasová)
Šíře: 250 cm
Gramáž: 120 g/m2 (28mm)
Tencel satén
Novinka

Tencel je obchodní název pro tkaninu obvykle nazývanou jako lyocell - tedy druh viskózy vyráběný z rozdrcených dřevěných vláken, resp. z buničiny, anebo recyklací jiných textilií. Oproti klasické viskóze je lyocellové vlákno odolnější a pevnější. Lyocellové vlákno je také velmi savé (saje až o 50% tekutiny než bavlna a přitom zachová na pokožce pocit sucha), nemačkavé a chladivé v létě, hřejivé v zimě. Máme tedy před s sebou opět materiál vhodný na letní parné dny. Lyocellové vlákno dokonce působí antibakteriálně, tedy ani zpocené není cítit. Je sametově jemné, velmi příjemné k pokožce, jemně lesklé. Navíc výborně schne, je tedy vynikajícím materiálem i na cesty.

Tyto vlastnosti předurčují lyocell k tomu být vhodným materiálem pro lehké sportovní, outdoorové i civilní oblečení. Využívá se také na výrobu ložního prádla, v outdooru pak spacáků a bund (zejména na podšívky a výplně).

Lyocell je opět jedním z ekologických materiálů: vyrábí se z bukové či dubové celulózy způsobem, který je šetrný k životnímu prostředí a správně by neměl obsahovat žádné chemické látky. Kvalitní lyocellové vlákno je proto ideální pro alergiky, atopiky a ty, kteří trpí na kožní neduhy. Je rozložitelný, tencelové oděvy tedy nezatěžují životní prostředí ani když doslouží...

(Úryvek textu jsme si vypůjčili z webu ZkusNositko.cz, kde na adrese https://www.zkusnositko.cz/materialy-tencel najdete další zajímavé informace)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu