Takto bude vypadat letní provoz:
- 18.-26.6. zavřeno s výjimkou krátkých délek saténů 19mm, 114cm
- 1.7. - 31.8. může dojít k prodloužení termínu odeslání zásilek
Nestandardní objednávky a dotazy mohou čekat na vyřízení déle.

Lyocell (Tencel TM)

Tencel je obchodní název pro tkaninu obvykle nazývanou jako lyocell - tedy druh viskózy vyráběný z rozdrcených dřevěných vláken, resp. z buničiny, anebo recyklací jiných textilií. Oproti klasické viskóze je lyocellové vlákno odolnější a pevnější. Lyocellové vlákno je také velmi savé (saje až o 50% tekutiny než bavlna a přitom zachová na pokožce pocit sucha), nemačkavé a chladivé v létě, hřejivé v zimě. Máme tedy před s sebou opět materiál vhodný na letní parné dny. Lyocellové vlákno dokonce působí antibakteriálně, tedy ani zpocené není cítit. Je sametově jemné, velmi příjemné k pokožce, jemně lesklé. Navíc výborně schne, je tedy vynikajícím materiálem i na cesty.

Tyto vlastnosti předurčují lyocell k tomu být vhodným materiálem pro lehké sportovní, outdoorové i civilní oblečení. Využívá se také na výrobu ložního prádla, v outdooru pak spacáků a bund (zejména na podšívky a výplně).

Lyocell je opět jedním z ekologických materiálů: vyrábí se z bukové či dubové celulózy způsobem, který je šetrný k životnímu prostředí a správně by neměl obsahovat žádné chemické látky. Kvalitní lyocellové vlákno je proto ideální pro alergiky, atopiky a ty, kteří trpí na kožní neduhy. Je rozložitelný, tencelové oděvy tedy nezatěžují životní prostředí ani když doslouží...

(Úryvek textu jsme si vypůjčili z webu ZkusNositko.cz, kde na adrese https://www.zkusnositko.cz/materialy-tencel najdete další zajímavé informace)

Cena

770771
1770771
Lyocell satén (Tencel)
Novinka
636,36 Kč bez DPH
770 Kč / bm

Výjimečná nabídka na českém trhu - lyocell satén v šíři 250cm! Běžně jsou k dispozici plátna, serže apod. Satény na českém trhu doposud chyběly.  Ideální i na ložní...

Kód: TNC/SAT/120/250/074
1 položek celkem
Zpět do obchodu